Kalendarz
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Programy

cpcd

patronaty-wspolpraca-04

10363771_845293105510139_3959499988221230523_n

Prenumeruj-Goniec-ZP

postheadericon REKRUTACJA 2020/2021

 

Nowy nabór do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkole na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo,

 

zgodnie z harmonogramem 12 maja 2020 r. o godz.13.00 w przedszkolach i w szkołach podstawowych publikowane będą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Informacja o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu kandydata będzie również dostępna dla rodziców w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

 

Dodatkowo, zgodnie z § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniemi zwalczaniem COVID-19 listy kandydatów zakwalifikowanych, kandydatów niezakwalifikowanych oraz listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola/szkoły podaje się do publicznej wiadomości także na stronie internetowej przedszkola/szkoły.

 

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 12 do 20 maja br. (do godz. 16.00) potwierdzają wolę zapisu do przedszkola/szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

 

Wolę zapisu można potwierdzić:

 

  • elektronicznie w systemie rekrutacyjnym – po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć” przycisk “Potwierdź wolę zapisu w placówce” (instrukcja dla rodziców będzie dostępna w systemie rekrutacyjnym)

lub

  • przesyłając skan/zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola/szkoły do której dziecko zostało zakwalifikowane.

 

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga przesłania na adres mailowy przedszkola/szkoły skanu/zdjęcia potwierdzenia.

 

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/klasy I jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

 

Jeśli dziecko ubiegało się o przyjęcie tylko do szkoły obwodowej (na podstawie zgłoszenia) i zostało do niej zakwalifikowane, rodzic nie musi potwierdzać woli zapisu – dla tej grupy dzieci system automatyczne potwierdzi wolę zapisu.

zasady_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych(2).doc

 

 

Rekrutacja do Przedszkola

 

Uprzejmie informuję, że zgodnie z informacją przekazaną prze Biuro Edukacji w sprawie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br. Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00. Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych. Dokumenty można przesłać na adres e-mail placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście. Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.

 

 

 

 

Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce

(informacja w języku polskim, angielskim, ukraińskim i wietnamskim)

 

 

 Wnioski przyjmowane będą do 20 marca (do godz. 16:00)

 

Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

 

  1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres  placówki.Adresy mailowe i numery telefonów placówek  można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji  www.edukacja.warszawa.pl  W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

 

  1. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki.W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego – 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

 

W przedszkolu można składać wnioski o przyjęcie dziecka codziennie od godziny 12:00 do 16:00

 

W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.

 

W związku z epidemia wirusa Covid-19 od 16 marca żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte. Nauczyciele będą wysyłali materiały edukacyjne do indywidualnej pracy. W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.

 

W załącznikach informacja w języku  angielskim, ukraińskim i wietnamskim

 

https://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/rekrutacja/22121/attachments/informacja_miasta_ang.doc

 

https://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/rekrutacja/22121/attachments/tlumaczenie_ukr.docx  

 

 https://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/rekrutacja/22121/attachments/informacja_miasta_ang.doc

 

Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i  szkołach

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.

Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową,  o wysyłce dokumentów. (Decyduje data wpływu do 20 marca do godz. 16.00). 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Informuję że zgodnie z harmonogramem rekrutacji od dnia 3 marca rusza rekrutacja do przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych:

 

Od 3 marca 2020 od godziny 13:00 do 19 marca 2020 do godz.20:00 – rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.

 

Od 3 marca do 20 marca do godz. 16:00 nalezy złożyć w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru podpisany wniosek o przyjęcie dziecka wraz z dokumentacją potwierdzającą spełnianie zaznaczonych kryteriów rekrutacyjnych.

 

W przedszkolu można składać wnioski o przyjęcie dziecka codziennie

od godziny 12:00 do 18:30

 

 

 

23 kwietnia 2020 r. o godz. 13:00 w przedszkolach i w szkołach podstawowych będą opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Informacja ta jest również dostępna dla rodziców w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

 

Przypominam, że rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 20 do 29 kwietnia br. (do godz. 16.00) składają potwierdzenie woli zapisu do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. 

 

Potwierdzenie woli zapisu rodzice mogą:

  • – składać osobiście w przedszkolu lub
  • – elektronicznie potwierdzić wolę zapisu w systemie rekrutacyjnym
    (po zalogowaniu się na konto kandydata, należy kliknąć przycisk “Przejdź do podglądu podania” i w kolejnym kroku wybrać przycisk “Potwierdź wolę zapisu” )

 

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga złożenia
w przedszkolu „papierowego” druku.

 

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola jest równoznaczne
z rezygnacją z miejsca.

 

 – 4 maja 2020 o godz. 13:00 zostaną wywieszone listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

 – od 4 maja zaczyna się procedura odwoławcza. 

 

Więcej informacji w plikach do pobrania lub na stronie Biura Edukacji

 

 

                                                                                         Z poważaniem

                                                                                          Anna Szymanek
                                                                                          dyrektor
                                                                                          Przedszkola nr 421 

Pliki do pobrania
_______________________________________________

Harmonogram, zasady oraz kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021 dostępne na stronie Biura Edukacji: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki

______________________________________________________________________________

Harmonogram rekrutacji: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/21994_harmonogram-rekrutacji-do-przedszkoli-i

______________________________________________________________________________

Kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/21997_kryterium-dochodu-na-osobe-w-rodzinie-kandydata

______________________________________________________________________________

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/21995_zasady-rekrutacji-do-przedszkoli-i-oddzialow

______________________________________________________________________________

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/21996_kryteria-rekrutacji-do-przedszkoli-i-oddzialow 

 

______________________________________________________________________________